Vi har sett litt på statistikken mellom søndagens duellanter.  Lagene har spilt 9 obligatoriske kamper mot hverandre.  7 ganger har Runar Sandefjord seiret, en gang har det blitt uavgjort og en gang har Sandefjord Håndball vunnet.

I tillegg til byderbyer mot Sandefjord Håndball har også Runar spilt 27 kamper mot Sandefjord Håndballklubb i sesongene 88/89 – 95/96 (siden Runar rykket opp) og 40 kamper mot STIF i sesongene 96/97 – 10/11).

Hvis vi ser på adelskalenderen til Norges Håndballforbund, har Runar nå klatret opp i ryggen på Fredensborg Ski.  Med 813 poeng på 665 kamper er vi på 2. plass og mangler kun 5 poeng på å nå toppen på tabellen.  Det vil i så fall være en enorm prestasjon fra klubben på Haukerød. Å toppe tabellen over flest poeng gjennom historien på toppnivå i Norge, er noe klubben virkelig kan være stolte av!!  Men det gjenstår 5 poeng, men det bør vel være mulig i løpet av våren og høsten!

Til sammenligning ligger Sandefjord Håndball på 49. plass med sine 24 poeng på 58 kamper!

Statistisk er det dermed en gigant i håndball-Norge som møter en nykommer!

Men statistikk er en ting, og når kampen blåses i gang kl. 18:00 søndag er det helt andre ting som betyr noe. 

  • Hvem har best tenningsnivå?
  • Hvem har marginene på sin side?
  • Hvilke målvakter har dagen?
  • ++++

Til slutt kan vi se litt på hvem som scorer målene for lagene:

Sandefjord Håndball:

Navn▹Kamper▹Totalt▹Mål▹7-m▹Snitt▹
Olsen, Kristoffer Norgren2412386375,1
Linderud, Sander Wennberg24979704
Søgaard, Simen238156253,5
Jansrud, Anders24696902,9
Hallberg, Per Anders20585532,9
Repesa, Tarik24464601,9
Engelstad, Fredrik24393901,6
Ree-Lindstad, Sander Marthinsen22343401,5
Økern, Håkon21242401,1
Haakestad, Sander André23232301
Mork, Mats Skudvig21212101
Røhmer, Espen Tokerud5141402,8
Segujja, Magnus Galabuzi17131300,8
Kronborg, Anton Mynster136600,5
Døsen, Lasse115500,5
Pavlovics, Janis93300,3
Gjesdal, Halvor11011
Petrzela, Jakub121100,1

Runar Sandefjord

Rambo, Christoffer22149111386,8
Rivesjö, Tobias Michael22929204,2
Tuzov, André Pung23868603,7
Myklebust, Sander Rogne24858503,5
Glemming, Tobias24645772,7
Bilov-Olsen, Trym22635852,9
Rekstad, Mads Falck24606002,5
Henriksen, Kristoffer Stenberg24414101,7
Lindell, Claes Martin8373704,6
Gram, Preben19191901
Christiansen, Andrè169900,6
Strøm, Kristian177520,4
Ekman, Per Kenny177700,4
Furu, Kasper Haugen41010,2
Wulvik, Robin Gerhardsen61100,2
Gudmundsen, Ørjan Louis111100,1
Bjåland-Tonning, Trym Kristian121100,1
Bergli, Adam Tenvik161100,1