Søndag reiser gutta til Drammen for å møte et hjemmelag som vel allerede kan innkassere sølvmedaljen i årets serie.

Etter to svake kamper, som begge har endt med tap, kunne vi vil ha ønsket oss en enklere motstander enn DHK borte. Men til Drammen skal vi og vi reiser med ambisjoner om to poeng!

Drammen er laget vi har spilt flest ganger mot på toppnivå.  Hele 68 kamper har vært spilt og DHK leder 37 – 28 i seiere, mens 3 har endt uavgjort.

Høstens kamp i Runarhallen endte med 26 – 21 seier til DHK, så vi har mye å revansjere.

DHK er godt forspent med stort sett dobbel dekning heie veien.  I mål har de landslagsmålvakten Sander Drange Heieren og Sandefjordgutten André Bergsholm Kristensen.  Kantspilleren August Baskår Pedersen har nettopp signert for Flensburg og på motsatt kant er hurtigtoget Ole Hoftun Lillelien.  De har gode linjespillere i Espen Gommerud Våg og August Olsen Storbugt.  De har mange gode bakspillere å velge mellom blant annet Gøran Sørheim, Sindre Aho, Hermann Vildalen og Viktor Pettersen Norberg.

Vi må nok spille opp mot vårt maksimale dersom vi skal ta med oss poengene, men vi kan love at det er en revansjesugen gjeng som entrer Drammenshallen kl. 18:00 søndag.

Lagenes målscorere så langt er:

Drammen HK

Lag▹Totalt▹Mål▹7-m▹Snitt▹ 
Vildalen, Hermann Gabriel Ranneberg1913097336,8
Sørheim, Gøran19818014,3
Pedersen, August Baskår19767424
Aho, Sindre André207665113,8
Norberg, Viktor Petersen20656503,2
Lillelien, Ola Hoftun20626203,1
Våg, Espen Gommerud20535302,7
Storbugt, August Olsen18373702,1
Olafsson, Oskar20353501,8
Raastad-Hoel, Kristoffer16222201,4
Niva, Markus Foslund20161600,8
Valderhaug, David Kalvø204400,2
Kristensen, André Bergsholm203300,2
Svåsand, Endre41100,2
Sjøgren, Theodor Wilhelmsen41100,2

Runar Sandefjord

Navn▹Kamper▹Totalt▹Mål▹7-m▹Snitt▹
Rambo, Christoffer1712189327,1
Rivesjö, Tobias Michael18777704,3
Tuzov, André Pung19727203,8
Myklebust, Sander Rogne20686803,4
Bilov-Olsen, Trym18615653,4
Glemming, Tobias20575072,8
Rekstad, Mads Falck20515102,5
Henriksen, Kristoffer Stenberg20414102
Gram, Preben16181801,1
Lindell, Claes Martin4111102,8
Christiansen, Andrè128800,7
Strøm, Kristian167520,4
Ekman, Per Kenny135500,4
Gudmundsen, Ørjan Louis111100,1
Bjåland-Tonning, Trym Kristian121100,1
Bergli, Adam Tenvik161100,1

Tabell REMA 1000-ligaen Menn 2122