Onsdagens kamp er historie nå er det søndagens kamp mot Halden som har fokus.

Halden er et lag vi tradisjonelt har dårlig tak på.  Totalt 12 ganger har vi møtt ulvene fra Halden og vi står kun med 3 seire.  En har endt uavgjort og 8 tap.  Frem til forrige sesong hadde vi heller aldri vunnet i Remmenhallen, men da kunne vi reise hjem med 29-27 seier.

Når lagene møttes i Runarhallen i høst ble det 24 – 24 etter at Halden hadde utlignet i sitt siste angrep.

Halden begynte sesongen strålende og var lenge seriens store overraskelse.  Vi må imidlertid helt tilbake til 21. november for å finne siste Halden seier.  Men da ble til gjengjeld ØIF Arendal sendt hjem fra Halden som slakt.  Hele 37 – 25 vant hjemmelaget.  Siden den gang har det gått litt tråere og begge kampene på nyåret har endt med tap.  37 – 29 borte mot Drammen HK og 31 – 35 hjemme mot Bækkelaget.

For Trym Bilov-Olsen og Kristoffer Stenberg Henriksen blir nok kampen ekstra spesiell. For første gang skal de spille i Remmenhallen for bortelaget!

Vår kamp mot Nærbø var et lite tilbakeslag og vi må nok opp et par hakk, dersom vi skal ta med oss poengene søndag.  Og de poengene trenger vi så absolutt, dersom medaljedrømmen fortsatt skal holdes i live!

Lagenes målscorere hittil i sesongen er:

Halden Topphåndball

Navn▹Kamper▹Totalt▹Mål▹7-m▹Snitt▹
Linder, Morten Bøe1810863456
Grace, Joshua Krohn18848404,7
Grøtta, Truls Erik18707003,9
Nyström, Hannes Erik Georg18707003,9
Jensen, Jonas16474612,9
Jensen, Mads Byskov Høj16434122,7
Chehri, Mounir18424202,3
Jansrud, Jørgen16333302,1
Ebbesen, Casper Tindal14191901,4
Byrresen, Jonas Neve16131300,8
Kaaterud, Lars Oskar Søtorp107700,7
Jenssen, Håvard Solheim165500,3
Bystrøm, Daniel Johannes Eltvik92200,2
Christiansen, Niclas Buch21100,5
Julien, Sander81100,1

Runar Sandefjord

Navn▹Kamper▹Totalt▹Mål▹7-m▹Snitt▹
Rambo, Christoffer1711787306,9
Rivesjö, Tobias Michael17757504,4
Tuzov, André Pung18717103,9
Myklebust, Sander Rogne19656503,4
Bilov-Olsen, Trym17575253,4
Glemming, Tobias19534672,8
Rekstad, Mads Falck19505002,6
Henriksen, Kristoffer Stenberg19414102,2
Gram, Preben16181801,1
Lindell, Claes Martin39903
Christiansen, Andrè117700,6
Ekman, Per Kenny125500,4
Strøm, Kristian155410,3
Gudmundsen, Ørjan Louis101100,1
Bjåland-Tonning, Trym Kristian121100,1
Bergli, Adam Tenvik161100,1

Tabell REMA 1000-ligaen Menn 2122