Etter to skuffende kamper som begge endte med tap, slo gutta tilbake med en sterk borteseier mot «sølvplasserte» Drammen HK søndag kveld.  For å fortsatt kunne være med for fullt i medaljekampen var seieren helt nødvendig.

Seier blir også nødvendig søndag, når medaljekandidat ØIF Arendal kommer på besøk. Taperen av den kampen vil nok få det vanskelig med å hente hjem bronsemedaljen da både Kolstad og Nærbø kommer «halsende bak».  De har også på papiret et lettere kampprogram igjen.

ØIF har et veldig jevnt besatt mannskap med gode spillere på alle plasser. Play makeren Mario Matic og høyre bakspiller Magnus Søndenå er «motorene» i laget. Kantene Ole Richter Hoffstad (lagets toppscorer) og Sander Løvlie Simonsen holder også bra nivå.

De har også to gode skyttere i venstre bakspillere Jørg William Fiala Gjermundsen og Lars Jakobsen, men de varierer en del i prestasjonene. 

På linja har de solide Fredrik Brøm og Kristian Rammel.

Bakerst har de et av landets beste målvaktspar i Kristijan Jurisic og Iva Eres.

Der ØIF er farligst er i kontring og ankomstfasen.  De spiller ofte et offensivt forsvar og er gode til å løpe med hele laget.  Helhjertede returløp med alle spillerne, blir derfor svært viktig.

Hvis vi klarer å begrense antall kontringer og tvinger ØIF til å spille i etablert angrep, har vi stor tro på at poengene forblir i Runarhallen. Men da må vi komme opp på samme nivå som mot Drammen.

Lagenes målscorere hittil i sesongen:

ØIF Arendal

Navn▹Kamper▹Totalt▹Mål▹7-m▹Snitt▹
Hoffstad, Olaf Richter21938854,4
Søndenå, Magnus148166155,8
Matic, Mario20747403,7
Paulsen, Sondre196847213,6
Gjermundnes, Jørg William Fiala21686803,2
Simonsen, Sander Løvlie18616103,4
Børm, Fredrik21565602,7
Lindström, Richard Harry Marc21545402,6
Jakobsen, Lars Haubro16483993
Rammel, Kristian21313101,5
Venemyr, Fredrik Urquizo127610,6
Simonsen, Sebastian Løvlie103300,3
Jurisic, Kristijan203300,2
Pedersen, Kristoffer Haugen52200,4
Lorentzen, Jakob Falk152200,1
Evensen, Adrian Gjeisklid192200,1

Runar Sandefjord

Navn▹Kamper▹Totalt▹Mål▹7-m▹Snitt▹
Rambo, Christoffer1912794336,7
Rivesjö, Tobias Michael19828204,3
Tuzov, André Pung20777703,8
Myklebust, Sander Rogne21747403,5
Bilov-Olsen, Trym19615653,2
Glemming, Tobias21585172,8
Rekstad, Mads Falck21545402,6
Henriksen, Kristoffer Stenberg21414102
Lindell, Claes Martin5191903,8
Gram, Preben16181801,1
Christiansen, Andrè138800,6
Strøm, Kristian177520,4
Ekman, Per Kenny146600,4
Gudmundsen, Ørjan Louis111100,1
Bjåland-Tonning, Trym Kristian121100,1
Bergli, Adam Tenvik161100,1

Tabell REMA 1000-ligaen Menn 2122