Tobias Rivesjø og Christoffer Rambo klatrer på Runars toppscorerliste. Tobias har nå klatret til 5. plass gjennom tidene og både Pål Vidar Lundquist (4) og Lasse Lie (3) er truet. Christoffer er nå inne på 19. plass og dersom han fullfører sesongen i samme tempo som hittil, vil han kunne komme topp 10 innen sesongen er ferdig.

Begge har også vært Runars toppscorere to sesonger. Tobias i fjor og sesongen 2013/14. Christoffer i sesongene 2008/09 og 2009/10. Tobias sitt snitt på 7,5 scoringer pr. kamp i sesongen 2013/14 er det høyeste snittet vi har hatt siden vi begynte å skrive statistikken.

Tobias Glemming kan også fort havne inne på topp 20 når sesongen er over. Pr. i dag har han 388 scoringer og mangler kun 24 scoringer før han tangerer Ole Kristian Strøm. Ole Kristian sin trøst for være at sønnen Kristian har begynt den lange klatringen.

Mestscorende Runarspillere siden 1988/89 sesongen (første på øverste nivå)

 NavnMålKamperSnitt
1Kristian Hansen13313783,5
2Jarl Trollerud9982753,6
3Lasse Lie9002014,5
4Pål Vidar Lundquist8491794,7
5Tobias Rivesjø8201664,9
6Bård Kristian Tonning8032992,7
7Peder Trevland (inkl. 1. divisjon)7742822,7
8Stian Nøstdahl6812442,8
9Geir Erlandsen6211953,2
10Christian Rustand (inkl. 1. divisjon)6071374,4
11Tormod Moldetad5981853,2
12Jan Petter Barth5172012,6
13Ståle Berg Aspestrand5072162,3
14Frank Løke4981094,6
15Bjørn Vidar Eriksen4942162,3
16Peter Nielsen4871313,7
17Lindell, Sebastian4711622,9
18Andre Jørgensen4651014,6
19Christoffer Rambo444984,5
20Ole Kristian Størm4121922,1

Runars toppscorere pr. sesong

Sesong MålKamperSnittSerie
2020/21Tobias Rivesjø60125,0Eliteserien
2019/20Eirik H. Hybertsen105215,0Eliteserien
2018/19Kennie Boysen148275,5Eliteserien
2017/18Espen Røhmer144255,81. divisjon
2016/17Espen Røhmer91243,81. divisjon
2015/16Janis Pavlovic101263,9Eliteserien
2014/15Andreas Arrman161315,2Eliteserien
2013/14Tobias Rivesjø217297,5Eliteserien
2012/13Joakim Patriksson188384,9Eliteserien
2011/12Kim Johansson159315,1Eliteserien
2011/12Peter Nielsen159325,0Eliteserien
2010/11Trym Bilov Olsen150256,0Eliteserien
2009/10Christoffer Rambo151305,0Eliteserien
2008/09Christoffer Rambo159295,5Eliteserien
2007/08Jac Karlson133255,3Eliteserien
2006/07Christian Rustand172247,21. divisjon
2005/06Christian Rustand126294,3Eliteserien
2004/05Raymond Hansen132255,3Eliteserien
2003/04Jarl Trollerud92185,1Eliteserien
2002/03Andre Jørgensen222366,2Eliteserien
2001/02Frank Løke180296,2Eliteserien
2000/01Jarl Trollerud154315,0Eliteserien
1999/00Jarl Trollerud203297,0Eliteserien
1998/99Vidar Gjesdal156324,9Eliteserien
1997/98Kristian Hansen121284,3Eliteserien
1996/97Tormod Modestad182404,6Eliteserien
1995/96Kristian Hansen120323,8Eliteserien
1994/95Kristian Hansen120313,9Eliteserien
1993/94Roger Kjendalen209316,7Eliteserien
1992/93Pål Vidar Lunduist174335,3Eliteserien
1991/92Pål Vidar Lunduist168354,8Eliteserien
1990/91Pål Myrdam167325,2Eliteserien
1989/90Pål Myrdam189277,0Eliteserien
1988/89Steinar Birgisson121245,0Eliteserien