Vi har sett litt på de forskjellige statistikkene hittil i sesongen.

Toppscorerlista var lenge ledet av Christoffer Rambo, men pga. tommelskaden har han ikke spilt de siste 3 kampene. Han må derfor se at 4 spillere har gått forbi. I Christoffer sitt fravær har Tobias Rivesjø klatret opp til 11. plass

Toppscorerlista:

NrNavnLagKamperTotaltMål7-mSnitt
1Vildalen, Hermann GabrielDrammen1511283297,5
2Lyse, Simen UlstadKolstad1610881276,8
3Setterblom, Gabriel AskKolstad161029396,4
4Linder, Morten BøeHalden Topphåndball169958416,2
5Rambo, ChristofferRunar Sandefjord149669276,9
6Sundal, Emil MidtbøBækkelaget Håndball Elite139571247,3
7Olsen, Kristoffer NorgrenSandefjord168956335,6
8Johnsen, Trym KorperudBækkelaget Håndball Elite15848405,6
9Hallgren, Benjamin HakonHaslum HK15817925,4
10Rittemar Hedin,  AmadeusTønsberg Nøtterøy167766114,8
11Rivesjö, Tobias MichaelRunar Sandefjord16737304,6

Den neste statistikken vi ser på er bestrafningstabellen på spillernivå. En liten forklaring til tabellen. A(dvarsel) gir 0 poeng. » minutter gir 2 poeng. D(isk) gir 10 poeng og R(apport) gir 10 poeng.

«Æren» av å toppe denne har Haslums tøffing Vegard Tennfjord. Ingen av våre spillere er inne på topp 10 lista, som ser slik ut:

Bestrafningstabell spillernivå:

NrNavnLagKA2DRSnittSum
1Tennfjord, Vegard SørlieHaslum HK15616203,146
2Byrresen, Jonas NeveHalden Topphåndball14313102,636
3Hallgren, Benjamin HakonHaslum HK1528112,436
4Bergendahl, Gustav Karl HåkanTønsberg Nøtterøy1671600232
5Ree-Lindstad, Sander MSandefjord1561120230
6Johannesen, Håvard BHaslum HK16413101,930
7Mossestad, SebastianBergen16212101,828
8Høiness, AleksanderHaslum HK1609101,828
9Røe, AndersHaslum HK1684201,828
10Rittemar Hedin, AmadeusTønsberg Nøtterøy16312101,828
Anders Røe (5) fra Haslum ligger på 9. plass på bestrafningsligaen. Her må han se Kristoffer Henriksen score i oppgjøret i Runarhallen i september – Foto: RavnFoto

Vi har også sett på bestrafningstabellen på lagsnivå. Så kan man jo diskutere i hvilken ende det lønner seg å ligge. Det som i hvert fall ikke lønner seg er å lede overlegent, noe Haslum gjør. Lagene på medaljeplass i den virkelige tabellen ligger her på plassene 9, 10 og 12.

Bestrafningstabell Lagsnivå:

NrLagKA2DRSnittSum
1Haslum HK1630677112,6202
2ØIF Arendal Elite162459208,2132
3Bergen162554308,2132
4Sandefjord162648407,8124
5Tønsberg Nøtterøy163155207,8124
6Kristiansand Topphåndball162955207,8124
7Kolstad162156107,2116
8Nærbø162048307,1114
9Drammen161645206,9110
10Runar Sandefjord162950106,9110
11Fjellhammer162339306,8108
12Elverum161652006,5104
13Bækkelaget Håndball Elite16224800696
14Halden Topphåndball162042105,994