Vi har sett litt på statistikken mellom søndagens duellanter.

Vi har møtt Kristiansand 30 ganger og med 24 seire, 2 uavgjort og kun 4 tap, må vi kunne si at vi har en god statistikk mot dem!  Total målforskjell er 854 – 730 i vår favør

Bortekampen i høst vant gutta 27 – 21. I den kampen var, ikke overraskende, Christoffer Rambo vår toppscorer med 7 scoringer. Toppscorer for Kristiansand var Øyvind Frigstad med 5 scoringer. Vi hadde en veldig god start i kampen og etter 10 minutter var vi foran 6-2.  Vi fortsatte godspillet og kunne gå til pause med en 18-10 ledelse. I 2. omgang var det et «nytt» hjemmelag som kom på banen og halvveis var forspranget halvert på stillingen og vi ledet 21-17.  Resten av kampen vekslet det mellom 3-5 måls ledelse, før vi på slutten kunne øke til 27 – 21

Hittil i sesongen har følgene spillere tegnet seg i målprotokollen:

Kristiansand Topphåndball

Navn▹Kamper▹Totalt▹Mål▹7-m▹Snitt▹
Köpp, Eirik2311711705,1
Frigstad, Øyvind21979704,6
Skillhammar, Victor Jan23878703,8
Hansen, Sebastian Schultz218325584
Larsson, Lars Joakim21515102,4
Potoczny, Michal23484532,1
Lindqvist, Tollef Oskar21414102
Pettersen, Håkon André13403823,1
Jensen, Eric Nicolay Skonhoft20333301,6
Egeli, Preben15282621,9
Feddersen, Eigil21151500,7
Almberg, Per Martin Grønning18111100,6
Korsvik, Josh Larry Gabula74400,6
Edland, Martin Roberto Hinnaland154400,3
Peter, Dominic Grimstad93300,3
Van den Beucken, Mark223300,1
Spikic, Matija162200,1
Pedersen, Kristoffer Haugen101100,1

Runar Sandefjord

Navn▹Kamper▹Totalt▹Mål▹7-m▹Snitt▹
Rambo, Christoffer21144107376,9
Rivesjö, Tobias Michael21898904,2
Tuzov, André Pung22818103,7
Myklebust, Sander Rogne23808003,5
Glemming, Tobias23635672,7
Bilov-Olsen, Trym21625753
Rekstad, Mads Falck23565602,4
Henriksen, Kristoffer Stenberg23414101,8
Lindell, Claes Martin7303004,3
Gram, Preben18181801
Christiansen, Andrè158800,5
Ekman, Per Kenny167700,4
Strøm, Kristian177520,4
Gudmundsen, Ørjan Louis111100,1
Bjåland-Tonning, Trym Kristian121100,1
Bergli, Adam Tenvik161100,1