Mens vi venter på sluttspillet, så kan vi se litt på statistikken over serien som resulterte i bronse for gutta våre.

Vi starter på toppscorerlista.  Den ble vunnet av Hermann Gabriel Vildalen foran vår egen Christoffer Rambo.  I den offisielle statistikken har Christoffer en kamp mindre spilt.  Faktum er at en av hans registrerte kamper var mens han var ute med brudd i tommelen.  Han har derfor vært på banen kun 23 kamper!  Vår neste mann på lista er Tobias Rivesjø på 31. plass med 97 scoringer (ingen 7 metere).

Topp 10 lista ser slik ut:

NavnLagKTotaltMål7-mSnitt
1Vildalen, Hermann GabrielDrammen25170126446,8
2Rambo, ChristofferRunar Sandefjord24163122416,8
3Setterblom, Gabriel AskKolstad26160149116,2
4Lyse, Simen UlstadKolstad26152125275,8
5Linder, Morten BøeHalden Topphåndball2613680565,2
6Sundal, Emil MidtbøBækkelaget Elite19135104317,1
7Johnsen, Trym KorperudBækkelaget  Elite2413413405,6
8Boysen, Kennie JunckerTønsberg Nøtterøy2513313305,3
9Olsen, Kristoffer NorgrenSandefjord2613392415,1
10Köpp, EirikKristiansand2512812805,1

Hvis vi ser litt på «råtasstabellen» er topp 10 slik:

K= Kamper, A= Advarsel, 2= 2 min utv., D= Rødt kort, R= Rødt m/rapport, Sum= Straffepoeng totalt
NavnLagKA2DRSnittSum
1Tennfjord, Vegard SørlieHaslum HK24824202,662
2Bergendahl, Gustav KarlTønsberg Nøtterøy241026202,560
3Hallgren, Benjamin HakonHaslum HK25314212,358
4Nyström, Hannes ErikHalden26419112,258
5Johannesen, EivindFjellhammer2541321250
6Byrresen, Jonas NeveHalden2441910248
7Røe, AndersHaslum HK261013201,846
8Feddersen, EigilKristiansand24920101,844
9Mossestad, SebastianBergen26220101,744
10Köpp, EirikKristiansand25613201,640

Ingen Runar-spillere å finne og vi må ned på 14. plass før Tobias Rivesjø dukker opp! 18 2 minuttere på 24 kamper kan Tobias «skryte av»

Når vi ser totalt for lagene er vi et av de «snilleste» lagene i klassen med en 11 plass. 81. to-minuttere og et rødt kort (feilaktig idømt til Kristoffer Henriksen) er det vi har på lista!

Tabellen totalt ser slik ut:

K= Kamper, A= Advarsel, 2= 2 min utv., D= Rødt kort, R= Rødt m/rapport, Sum= Straffepoeng totalt ▴

LagKA2DRSnittSum
1Haslum HK26411119111,7304
2Kristiansand Topphåndball264391408,1210
3ØIF Arendal Elite263590307,8204
4Kolstad262693207,7200
5Nærbø263185407,6198
6Tønsberg Nøtterøy264188407,6198
7Halden Topphåndball262778317,3190
8Sandefjord264078507,2188
9Bergen263878306,9180
10Fjellhammer263467416,8178
11Runar Sandefjord264182106,7174
12Elverum262681106,4166
13Drammen262563406,2160
14Bækkelaget Håndball Elite262871005,5142