I kveld tar gutta turen til Nøtterøy for å møte et hjemmelag som er i «kanonform» om dagen.  På de siste 5 kampene står våre naboer med 3 seire og 2 uavgjort!

Statistisk sett har vi et relativt godt grep om Tønsberg Nøtterøy.  Totalt har vi spilt 18 kamper mot dem og står med 14 seire og 4 tap.  Total målforskjell er 548 – 458 i vår favør.

Når vi ser litt på de sentrale spillerne på Nøtterøy, er det mye tidligere Runarspillere som dukker opp.  Lagets toppscorer er venstre bakspiller Amadeus Hedin, som var hos oss i fjor.  På motsatt back har Kennie Boysen en «ny vår» og har bøttet inn mål i de siste kampene. Mellom den spiller enten Kasper Furu eller Espen Røhmer!

I de siste kampene har også målvaktene Dragan Kondic og Simon Vogensen Egtved levert bra saker.

Vi forventer en knalltøff kamp der spesielt forsvarsspillet må opp et par hakk fra kampen mot Kolstad.  På skadefronten er det ingen endringer siden sist.  Alle våre 3 høyre bakspillere er ute til etter jul.

Målscorere Tønsberg Nøtterøy

NavnKamperTotaltMål7-mSnitt
Rittemar Hedin, John Axel Amadeus157463114,9
Boysen, Kennie Juncker15606004
Wulvik, Robin Gerhardsen14393902,8
Vasvik, Jørgen9373704,1
Vesteinsson Östenberg, Örn15343402,3
Falanius, Simon Torbjörn153321122,2
Bøe, Anders Teige14313102,2
Røhmer, Espen Tokerud14302912,1
Furu, Kasper Haugen15292451,9
Jonassen, Michael6252504,2
Morand, Axel Oskar15232301,5
Trangerud, Trygve13131301
Bergendahl, Gustav Karl Håkan15111100,7
Haug, Matias Landsrød74310,6
Jahnsen, Theodor Greger134400,3
Lie, Thomas82020,2
Kondic, Dragan151100,1

Målscorere Runar Sandefjord

avnKamperTotaltMål7-mSnitt
Rambo, Christoffer139669277,4
Rivesjö, Tobias Michael15686804,5
Tuzov, André Pung15555503,7
Myklebust, Sander Rogne15535303,5
Glemming, Tobias15474073,1
Bilov-Olsen, Trym13404003,1
Rekstad, Mads Falck15404002,7
Henriksen, Kristoffer Stenberg15323202,1
Gram, Preben15151501
Christiansen, Andrè85500,6
Strøm, Kristian125410,4
Ekman, Per Kenny83300,4
Gudmundsen, Ørjan Louis91100,1
Bjåland-Tonning, Trym Kristian111100,1
Bergli, Adam Tenvik151100,1


Tabell REMA 1000-ligaen Menn 2122