Vi har sett litt nærmere på søndagens motstander og vår statistikk mot dem.  Vi var i tvil om vi skulle legge den ut pga. de «fæle» tallene, men vi må jo forholde oss til fakta!

Så kan vi jo velge å tolke tallene dit hen at det nå er på tide å snu!

Totalt har vi spilt 56 kamper mot Elverum.

  • Runar har vunnet 20
  • Elverum har vunnet 32
  • 4 kamper har endt uavgjort

Den totale målforskjellen er 1.547 – 1.480 i Elverums favør.

Det som dog er meste skremmende er at vi har tapt de siste 16 kampene mot dem.  Må faktisk tilbake til sesongen 2012/13 hvor vi vant 32 – 23. Toppscorer var Stian Nøstdahl med 11 scoringer😊

Når vi ser på statistikken til Elverum er det verdt å nevne at laget starter ofte kampene i Champions League og Eliteserien med forskjellig mannskap.  I tillegg rullere de så mye på laget at Elverum sine spillere sjeldent kommer høyt på toppscorerlista!  Som et eksempel kan vi nevne at venstrekanten Sindre Heldal stort sett alltid starter i Champions League, mens «makkeren» Orri Freyr Thorkelsson er lagets toppscorer i eliteserien!

Statistikken hittil i sesongen ser slik ut:

ELVERUM

NavnKamperTotaltMål7-mSnitt
Thorkelsson, Orri Freyr11555505
Mathe, Dominik12525204,3
Grøndahl, Tobias Schjølberg124219233,5
Nilsen, Stig-Tore Moen11363603,3
Lien, Kasper Thorsen11343403,1
Johansson, Eric Oscar11343403,1
Langaas, Endre12272702,2
Larsen, Kristian Hübert11252502,3
Solstad, Thomas Alfred8232302,9
Vidovic, Josip12222201,8
Pettersen, Simen Holand9212102,3
Hedberg, Christopher Per Rickardo10212102,1
Fingren, Johan Niclas11191901,7
Heldal, Sindre12171341,4

RUNAR SANDEFJORD

NavnKamperTotaltMål7-mSnitt
Rambo, Christoffer129468267,8
Rivesjö, Tobias Michael12525204,3
Myklebust, Sander Rogne12363603
Tuzov, André Pung12363603
Rekstad, Mads Falck12353502,9
Glemming, Tobias12333212,8
Bilov-Olsen, Trym10303003
Henriksen, Kristoffer Stenberg12282802,3
Gram, Preben12111100,9
Christiansen, Andrè75500,7
Strøm, Kristian104310,4
Ekman, Per Kenny73300,4
Gudmundsen, Ørjan Louis71100,1
Bjåland-Tonning, Trym Kristian81100,1
Bergli, Adam Tenvik121100,1

Tabell REMA 1000-ligaen Menn 2122