Søndag kommer som kjent ØIF Arendal på besøk til Runarhallen.

Første kvartfinalekamp i sluttspillet står på menyen og vi bør vinne, dersom vi har ambisjoner om å vinne totalt (best av 3). 

Det er 1,5 måned siden ØIF sist var på besøk i Runarhallen, den gang til seriekamp. Den kampen vant vi 29 – 21 etter strålende målvakts- og forsvarsspill.  Jokke hadde blant annet 42 % redninger og med slikt målvakts spill, så vinner man de aller fleste kampene!  Videre hadde vi svært god uttelling fra bakspillerposisjon

Vi er rimelig sikre på at det blir en langt tøffere match denne gangen.  ØIF har variert mye denne sesongen, fra det helt strålende til veldig svakt.  Hva det skyldes er egentlig ikke godt å vite, for de har en A-stall som er blant landets beste.  6. plass i serien var for øvrig deres svakeste plassering siden 2013/14 sesongen da de ble nr. 8.

Men serieplassering er glemt nå, nå er det semifinale i sluttspillet det skal kriges om. Laget til ØIF er godt nok i massevis til et semifinalelag å være.  De har en god og bred stall, med kanskje ligaens beste målvakts duo i Ivar Eres og Kristijan Jurisic.

De spiller lynhurtig angrepshåndball, med kontra og ankomst som spesialitet.  Vi må være villige til å løpe mye og fort, dersom vi skal gå seirende ut av søndagens kamp og returoppgjør.

Uansett utfall av kvartfinalene mot Runar, har ØIF fortsatt litt igjen av sesongen.  I mai spiller de cupfinale mot Elverum!

Når vi ser litt på hvem som lager målene for lagene, ser statistikken slik ut:

ØIF Arendal

NavnKamperTotaltMål7-mSnitt
Hoffstad, Olaf Richter26115104114,4
Gjermundnes, Jørg William Fiala2610110103,9
Matic, Mario25929203,7
Søndenå, Magnus158469155,6
Paulsen, Sondre227554213,4
Lindström, Richard Harry Marc26727202,8
Simonsen, Sander Løvlie23717013,1
Børm, Fredrik26616102,3
Jakobsen, Lars Haubro21574892,7
Rammel, Kristian26373701,4
Venemyr, Fredrik Urquizo149810,6
Simonsen, Sebastian Løvlie134400,3
Evensen, Adrian Gjeisklid244400,2
Thysted, Herman73300,4
Lorentzen, Jakob Falk173300,2
Jurisic, Kristijan243300,1
Pedersen, Kristoffer Haugen52200,4
Øygarden, Henrik181100,1

Runar Sandefjord

NavnKamperTotaltMål7-mSnitt
Rambo, Christoffer24163122416,8
Rivesjö, Tobias Michael24979704
Myklebust, Sander Rogne26929203,5
Tuzov, André Pung25909003,6
Glemming, Tobias26716472,7
Bilov-Olsen, Trym24656052,7
Rekstad, Mads Falck26646402,5
Lindell, Claes Martin10494904,9
Henriksen, Kristoffer Stenberg26414101,6
Gram, Preben21202001
Christiansen, Andrè18101000,6
Strøm, Kristian177520,4
Ekman, Per Kenny197700,4
Wulvik, Robin Gerhardsen83300,4
Furu, Kasper Haugen62110,3
Gudmundsen, Ørjan Louis111100,1
Bjåland-Tonning, Trym Kristian121100,1
Bergli, Adam Tenvik161100,1