Det er tidlig å begynne å snakke om statistikk, men vi har allikevel og drar frem noe etter 3 kamper!

Som «vanlig» har Christoffer Rambo «bøttet» inn scoringer i sesongens 3 første seriekamper.  Med totalt 27 scoringer topper han toppscorerlista. Men det er flere som har vært aktive i starten og topp 10 ser slik ut:

NavnLagKamperTotaltMål7-mSnitt
1Rambo, ChristofferRunar Sandefjord3272349,0
2Langeland, MagnusKolstad3262608,7
3Grøtta, Truls ErikHalden Topphåndball3252508,3
4Grøndahl, Tobias SchjølbergElverum3241778,0
5Knutsen, Henning LeaSandnes3221847,3
6Søndenå, MagnusØIF Arendal Elite3201916,7
7Jensen, Eric Nicolay SkonhoftKristiansand Topphåndball3181806,0
8Christensen, Peter DahlBækkelaget Håndball Elite3171345,7
9Lindell, Claes MartinRunar Sandefjord3161605,3
10Frigstad, ØyvindKristiansand Topphåndball3161605,3

På utvisningsstatistikken er topp 10 så langt:

K= Kamper, A= Advarsel, 2= 2 min utv., D= Rødt kort, R= Rødt m/rapport, Sum= Straffepoeng totalt
NavnLagKA2DRSnittSum
1Haugseng, RassinNærbø302104,714
2Grace, Joshua KrohnHalden Topphåndball302104,714
3Setterblom, Gabriel AskKolstad301104,012
4Köpp, EirikFjellhammer310103,310
5Lyse, Simen UlstadKolstad310103,310
6Sonn, Sasser Valde HelvegKristiansand Topphåndball323103,310
7Aga, Vetle EckKolstad304002,78
8Rivesjö, Tobias MichaelRunar Sandefjord304002,78
9Gjerdalen, SondreFjellhammer203003,06
10Norberg, Viktor PetersenDrammen303002,06