Når gutta løper ut på parketten i Kolstad Arena i morgen er det mot et hjemmelag som ligger 1 poeng bak oss på tabellen.  Kolstad var av de fleste tippet som en topp 4 klubb, men har skuffet litt så langt i sesongen.

Laget har variert strålende kamper med helt katastrofe.  De har blant annet slått Drammen HK 27 – 21 og ga Elverum kamp til siste minutt i Terningen Arena, samtidig som de tapte 25 – 29 mot Sandefjord Håndball.

Jfr. fjorårets lag har det vært følgende endringer hos Kolstad

Spillere i avgang:

Navn:PosisjonNy klubb
William AarBakspillerÅrhus
Tom Kåre NikolaisenLinjeBergischer HC
Roar Fikser ForbordBakspillerLagt opp
Daniel Knudsen BrandmoVenstre kantLagt opp
Thor Magnus FiveLinjeLagt opp

Nye spillere:

Navn:PosisjonGammel klubb
Eskil Dahl ReitanBakspillerCharlottenlund
Adrian AabergVenstre kantDrammen HK
Rasmus Mølgaard LilholtLinjeHalden Topphåndball
Henning LimstrandLinjeBravo

De har mistet sentrale spillere som William Aar og Tom Kåre Nikolaisen som begge har tatt steget ut og blitt heltidsspillere i Danmark og Tyskland.  Videre har tre av veteranene lagt opp.

Som erstattere har de fått inn Adrian Aaberg og Rasmus Lilholt som begge har vist at de holder høyt elitenivå.  I tillegg har de fått to meget lovende unggutter i Eskil Dahl Reitan og Henning Limstrand.

Hele 15 spillere har notert seg i scoringsprotokollen til Kolstad:

NavnKamperTotaltMål7-mSnitt
Carlsen, Rasmus Hedegaard115443114,9
Setterblom, Gabriel Ask9434304,8
Pedersen, Martin Kærgaard11403553,6
Thome, Elias Schaanning11373703,4
Putans, Ronalds113520153,2
Aalberg, Adrian7181802,6
Reitan, Eskil Dahl11151501,4
Følstad, Håkon Vidar11141401,3
Rønning, Sander Sæterhaug118800,7
Eide, Torbjørn Fredriksen96600,7
Limstrand, Henning Bjørkås116600,5
Lyse, Simen Ulstad64400,7
Lilholt, Rasmus Mølgaard104400,4
Raknes, Emil Andreas114400,4
Rismark, Lars Eggen111100,1

Så hva kan vi forvente oss onsdag?  En tøff kamp, der vi absolutt må levere på et høyt nivå dersom vi skal ta med oss poeng hjem!

Tabell REMA 1000-ligaen Menn 2021