Vi har sett litt på statistikken i Eliteserien hittil i sesongen. Det er litt ujevnt antall spilte kamper, så dere får ta det med i vurderingen.

Toppscorer lista toppes av Bækkelagets Emil Midtbø Sundal. Emil har som den eneste spilleren vunnet tre år på rad og hvis han fortsetter i samme stil, kan han utøke ledelsen til 4 på rad!!

NrNavnLagKam.TotaltMål7-mSnitt
1Sundal, Emil MidtbøBækkelage Håndball96651157,3
2Schrøder, Toke BjelkeHalden Topphåndball95637196,2
3Johansen, KjartanViking Håndball9524485,8
4Brevik, Stian AndreHaslum HK94937125,4
5Paulsen, SondreØIF Arendal94732155,2
6Rivesjö, Tobias MRunar Sandefjord9474615,2
7Hallgren, Benjamin HHaslum HK9474705,2
8Hybertsen, Eirik Fjellhammer10463794,6
9Hamre, Lars SigveNærbø9444404,9
10Carlsen, Rasmus HKolstad9443594,9
11Lien, Kasper ThorsenHalden Topphåndball9444404,9
12Hoffstad, Olaf RØIF Arendal 9444404,9
Tobias Rivesjø har notert seg flittig i målprotokollen så langt i sesongen – Foto: Ravn Foto

14 av våre gutter har notert seg i målprotokollen:

NrNavnLagKamperTotaltMål7-mSnitt
6Rivesjö, Tobias MichaelRunar Sandefjord9474615,2
29Glemming, TobiasRunar Sandefjord93518173,9
44Hallberg, Per AndersRunar Sandefjord9292903,2
53Frigstad, ØyvindRunar Sandefjord9252502,8
62Hedin, Amadeus RRunar Sandefjord9211562,3
63Røhmer, Espen TokerudRunar Sandefjord9202002,2
85Balsby-Pedersen, TobiasRunar Sandefjord9161601,8
92Christiansen, AndrèRunar Sandefjord9141401,6
93Westby, Christian ØRunar Sandefjord6131302,2
128Jakobsen, DanielRunar Sandefjord57701,4
129Pedersen, JosteinRunar Sandefjord77701
139Sætre, HåkonRunar Sandefjord96600,7
151Hansen, Kenneth BachRunar Sandefjord94400,4
188Bergendahl, Gustav Runar Sandefjord91100,1

Bestrafningstabellen toppes av Haslum sin forsvarsgeneral Viktor Glatthard:

NrNavnLagKA2DRSnittSum
1Glatthard, ViktorHaslum HK911310436
2Ree-Lindstad, SanderSandefjord705204,330
3Fingren, Johan NiclasElverum839103,528
4Pedersen, Martin KKolstad936102,422
5Røhmer, Per Olav TFjellhammer1076102,222
6Hedin, Amadeus RRunar Sandefjord905102,220
7Balsby-Pedersen, TobiasRunar Sandefjord92900218
8Suter, Nicolas JahnHaslum HK82800216
9Holm, Phillip TFyllingenBergen84800216
10Røe, AndersHaslum HK928001,816

Når det gjelder bestrafning totalt for lagene, er det våre gutter som har den «tvilsomme» æren av å toppe den tabellen. Det er verdt å merke seg at hele 4 av utvisningene vi har fått er pga. feil bytter. Forhåpentligvis er vi ferdig med den type utvisninger for lang tid fremover!

NrLagKA2DRSnittSum
1Runar Sandefjord91539109,888
2Haslum HK91139109,888
3Viking Håndball91738008,476
4Fjellhammer101833107,676
5Elverum81432109,274
6Sandefjord81327209,274
7FyllingenBergen91933007,366
8Drammen91227107,164
9Kolstad91427107,164
10Halden Topphåndball91732007,164
11Nærbø91126106,962
12ØIF Arendal Elite91630006,760
13Bækkelaget Håndball Elite91225106,760
Det skal gjøre vondt å møte Runarmuren – Foto: Ravn Foto